Loading...
Cammbio – Interdyscyplinarnym Centrum Psychoterapii i Rozwoju – Tychy2020-03-16T21:28:17+00:00

To jest Twoje życie, to jest Twój czas

Nasza skuteczność to nasze doświadczenie

Jeśli jesteś na stronie Cammbio prawdopodobnie interesuje Cię temat psychoterapii, szeroko rozumianej pomocy psychologicznej, rozwoju osobistego, diagnozy psychologicznej, adopcji lub rodzin zastępczych.

Jeśli tak jest zapraszamy do zapoznania się z ofertą.  Cammbio tworzą specjaliści z różnych dziedzin, z różnym doświadczeniem, co pozwoli Ci, jeśli tak postanowisz dokonać Cammbio czyli zmiany, takiej dzięki, której możesz żyć tak jak potrzebujesz.

Psychoterapia

Oferujemy pomoc dostosowaną do Twoich potrzeb

Jeden z podstawowych czynników, dzięki którym możliwy jest sukces w psychoterapii, to zaistnienie relacji psychoterapeuta – Klient. O relacji możemy mówić, gdy pomiędzy terapeutą a Klientem zostaje nawiązany oparty na zaufaniu kontakt. Stworzenie przez terapeutę atmosfery bezpieczeństwa, szacunku, akceptacji, wsparcia, ale także jego osobowość dają przestrzeń dla otwarcia, przez Klienta drzwi do jego wewnętrznego świata.

Rozwój osobisty

Oferujemy wsparcie indywidualne oraz biznesowe

Rozwój osobisty to proces ulepszania jakości życia prywatnego lub zawodowego. Możesz dzięki niemu poprawić swoją samoświadomość, lepiej wykorzystać swój potencjał lub udoskonalić umiejętności społeczne.

Jeśli jesteś szefem to dzięki rozwojowi osobistemu Twój zespół może uzyskiwać lepsze efekty pracy oraz rozwijać swoje talenty.

Kilka słów o nas:

Cammbio  tworzy zespół specjalistów różnych specjalności po to aby problemy życia codziennego mogły być rozwiązywane w szerszym  zakresie niż to jest przyjęte w placówkach świadczących usługi pomocowe. Skład zespołu w chwili obecne tworzą: Psycholog kliniczny, Psycholog, Psychoterapeuta, Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień, Psycholog Biznesu, Doradca biznesowy, Pedagog Specjalny, Coach, Prawnik

Zakres naszych usług będziemy sukcesywnie poszerzać w miarę potrzeb zgłaszających się do Nas osób.

Jako zespół mamy nie tylko różne wykształcenie lecz także inne bogate doświadczenia życiowe, dzięki czemu łatwiej wspólnie znaleźć drogę ku lepszej przyszłości odpowiadającą   Państwa potrzebom.

Rodziny adopcyjne i zastępcze.

Radości i troski bycia rodzicem, dziadkiem, ciocią, wujkiem dziecka, dziecka adoptowanego, lub przebywającego w pieczy zastępczej, bycia dzieckiem adoptowanym lub przebywającym w pieczy zastępczej na różnym etapie rozwoju są nam znane nie tylko z życia zawodowego.
Ponieważ często słyszymy, że ktoś potrzebuje pomocy aby poradzić sobie z wychowaniem dziecka adoptowanego lub będącego w rodzinie zastępczej, powstało Cammbio, gdzie dzieci oraz ich rodzice, opiekunowie będą mogli uzyskać niezbędną pomoc .Wiemy , że choć w społeczeństwie panuje fałszywe przekonanie że wychowanie dziecka adoptowanego i pozostającego w pieczy zastepczej niczym się nie różni od wychowania dziecka biologicznego, to Zespół Cammbio wie, iż to jest mi.Brak wiedzy na temat wychowania dzieci które doświadczyły straty opiekunów może powodować problemyw rodzinie o różnym nasileniu. Wiemy też, że pomimo różnic rodzicielstwo adopcyjne i zastępcze jest pasmem szczęścia. A jeśli jednak nie jest to może być jeśli rodzina otworzy się na pomoc i podejmiedecyzję o zmianie.

Dzieci i młodzież.

Bycie rodzicem to najważniejsze i zarazem najtrudniejsze zadanie. I chociaż coraz częściej rodzice przygotowują się do bycia rodzicem na różnych kursach to żaden z nich nie jest w stanie przygotowaćna w pełni do wyzwań jakie stawia rodzicielstwo. Rodzicielstwo to umiejętność bycia uważnym, elastycznym gotowym stawić czoło wielu trudnościom, równie ważna jest jednak umiejętność zwrócenia się po pomocdo specjalisty kiedy pojawiają się trudności wykraczające poza ramy bycia rodzicem.
Jeśli Twoje dziecko doświadczyło czegoś trudnego z czym trudno mu sobie poradzić ( porzucenie, pobyt w szpitalu , rozwód rodziców, strata kogoś bliskiego, choroba, utrata poczucia bezpieczeństwa, narodziny nowego członka rodziny lub inne) i niepokoi Cię zachowanie i stan emocjonalny twojego dziecka zapraszamy do kontaktu i skorzystania z pomocy.

Dorośli.

Współczesny człowiek staje w obliczu nieustannie zmieniającej się w rzeczywistości w tempie, które powoduje wysoki poziom stresu a ponieważ coraz trudniej jest nam zwolnić i zregenerować organizm zaczynamy doświadczać wielu dolegliwości psychicznych i fizycznych. Zastanawiasz sie dlaczego oferujemy pomoc również w dolegliwościach fizycznych?

Dlatego, że ciało i umysł to jedno i często w leczeniu farmakologicznym niezbędne jest wsparcie psychoterapeutyczne aby przyniosło ono efekt. Jeśli jesteś żoną , mężem, singlem i doświadczasz trudności z którymi trudno ci jest sobie poradzić zapraszamy do kontaktu.Wspólnie z Tobą przyjrzymy się na czym polega trudność oraz jakie masz zasby do poradzenia sobie z nimi, opracujemy strategię do poradzenia sobie w naszej placówce lub poza nią.

Uzależnienia

Uzależnienia XXI wieku, sprawdź czy Ciebie dotyczą?

Uzależnienia w XXI wieku się rozrosły i oprócz uzależnień alkoholu, narkotyków, doszło wiele innych typu pracoholizm, internet, hazard, zakupy…często nie zdajemy sobie sprawy, że nałóg dotyka również nas. Na początku objawy są niewidoczne, z rozwojem nałogu zaczynają się nasilać.

Internet

Uzależnienia od internetu przyjmują różnorakie formy: cybersex, cyber-relacje, kompulsje sieciowe (hazard, gry on-line, gra na giełdzie), przeładowanie informacyjne (przeszukiwanie sieci w poszukiwaniu informacji), gry komputerowe. Osoba uzależniona nie wyobraża sobie życia bez wirtualnej rzeczywistości

Praca

Osoba, która nie wyobraża sobie życia bez ciężkiej pracy. Czy takie podejście jest zdrowe? Problem może pojawić się wtedy, kiedy praca jest jedyną rzeczą dającą szczęście w życiu. Pracoholizm to syndrom osób, których jest bardzo ważnym priorytetem jest sukces zawodowy.

Zakupy

W kulturze w XXI wieku, w której “mieć” oznacza “być”, gdzie poczucie wartości jest definiowane stanem posiadania i pozwala odróżnić się od innych, kupowanie już spełniania autentycznych potrzeb życiowych. Zwana w psychoanalizie oniomanią (z greckiego onios, czyli “na sprzedaż”) dotyczy przede wszystkim krajów, gdzie dobrobyt jest standardem a ambicja podstawowym motorem motywacyjnym.

Używki- Alkohol, Narkotyki

Alkohol, papierosy oraz narkotyki – to najpopularniejsze oraz najbardziej wyniszczające ludzki organizm używki. Wbrew pozorom, problem alkoholizmu, nałogowego palenia papierosów czy zażywania narkotyków nie dotyczy tylko biedniejszych oraz mniej wykształconych warstw społeczeństwa. Może on dotknąć tak naprawdę każdego.

Poznaj Nasz Zespół:

Nasz Blog

Zapoznaj się z najnowszymi wpisami naszych specjalistów

Specjalny Pakiet Weekendowy

Cammbio mieści się w centrum Pszczyny . Oferujemy Państwu pracę w przestronnych , jasnych pomieszczeniach z zapleczem w postaci aneksu kuchennego gdzie można przygotować sobie kawę, cherbatę i delektować się jej smakiem w poczekalni, w której mamy coś dla najmłodszych aby czas spędzony u Nas był inspirujący i zachęcających do powrotu.

Aby umożliwić Tym z Państwa, którzy mieszkają w znacznej odległości skorzystanie z usług Cammbio uruchomiliśmy możliwość skorzystania z usług w systemie intensywnej pracy weekendowej z możliwością noclegu w siedzibie Cammbio, po wcześniejszej konsultacji poprzez skayp lub osobiście. Oferta dotyczy zwłaszcza rodzin z dziećmi lub par.

Serdecznie zapraszamy!

Jak umówić się na wizytę ONLINE?2018-08-19T05:24:31+00:00

 

  • Aby zarezerwować konsultację online zadzwoń lub napisz do nas e-maila: [email protected].
  • Określ preferowany przez Ciebie termin wizyty.
  • Otrzymasz od nas wiadomość zwrotną z informacją o możliwych terminach. Następnie wybierz jeden z zaproponowanych terminów i zarezerwuj wizytę postępując zgodnie z instrukcjami zawartymi w wiadomości.
  • Opłać konsultację/sesje na co najmniej dwa dni przed planowaną wizytą i prześlij nam potwierdzenie przelewu wraz z Twoim loginem na Skypie.
  • W umówionym terminie terapeuta skontaktuje się z Tobą przez Skype, wykorzystując podany przez Ciebie login

 

 

Konsultacje i psychoterapia online

Nowe możliwości uzyskania pomocy osobom, które mają utrudniony dostęp do psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom informujemy, że CAMMBIO oferuje możliwość konsultacji i psychoterapii online. Spotkania odbywają się w czasie rzeczywistym za pośrednictwem komunikatora Skype.

Usługa ta powstała z myślą o osobach, które nie mogą lub nie chcą uczestniczyć w tradycyjnej terapii poznawczo-behawioralnej.

Osoby szukające terapii w innych miastach zapraszamy tutaj.

OPINIE O NAS

Monika była moim terapeutą od 7 lat,z nią zaczęłam cały proces kształtowania siebie no nowo i z nią go zakończyłam z sukcesem. Znakomita specjalistka w swojej dziedzinie,która daje ogromne poczucie zaufania i wsparcia. Dla mnie kluczowy aspekt bo proces terapii sam w sobie jest “rozwalający” i często się czułam pogubiona. Była moim drogowskazem. Gorąco polecam osobom,które chcą sobie pomóc pomimo braku zaufania i strachu.

Katarzyna - Specjalista ds eksportu i importu

Bardzo dobry specjalista, Pani Monika przez 4 lata prowadziła moją psychoterapię. Dzięki jej wsparciu mocno stanęłam na własnych nogach i choć bywało ciężko, uważam, że warto było. Trafiłam naprawdę w dobre ręce i z czystym sumieniem polecam Panią Monikę.

Małgorzata - pedagog

Kontakt z Nami:

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy po to by pomagać w trudnościach życiowych i zawodowych. Nasi pracownicy to dyplomowani psychoterapeuci, którzy mają duże doświadczenie, a ich praca przynosi zamierzone rezultaty. Wiemy, że potrafi Tobie pomóc.

NASZ ADRES:

  • ul. Piwowarska 6, 43-200 Pszczyna, budynek nad Aptęką pod Baranem

  • +48 609 756 532

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek: 10:00 – 18:00
Wtorek: 10:00 – 18:00
Środa: 10:00 – 18:00
Czwartek: 10:00 – 18:00
Piątek: 10:00 – 18:00
Sobota: 10:00 – 14:00

Prosimy o wcześniejsze umówienie spotkania bądź wizyty telefonicznie lub e-mailowo.

[CP_APP_HOUR_BOOKING id=”2″]

NAPISZ DO NAS:

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Jak możemy pomóc?

Proszę wypełnić poniższy formularz, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu maksymalnie 12 godzin (z reguły w ciągu godziny).

    Przejdź do góry